Polska Telewizja przez internet za granicą.

Osoby mieszkające poza granicami Polski, chcące oglądać polską telewizję na terenie innych państw mają możliwość oglądana kanałów polskiej TV (dokładnie takich samych jak osoby mieszkające w Polsce) na kilka sposobów.

Niestety, należy od razu zaznaczyć że większość (szczególnie tych najbardziej popularnych ofert polskich kanałów TV) nie jest całkowiecie zgodna z prawem. Należy więc dokładnie zapoznać się z warunkami odbioru polskiej telewizji przez internet za granicą.

Polska Telewizja przez internet – oficialne strony www stacji telewizyjnych.

Na dzień dzisiejszy wszystkie stacje telewizynje w Polsce mają w swojej ofercie możliwość oglądania programów telewizyjnych za darmo. Są to zarówno programy na żywo, wiadomości jak i zapisy archiwalne wybranych audycji czy nawet całej ramówki.

Jak oglądać polską tv przez internet
Program Fakty w TVN 24 można oglądać przez internet za darmo | źródło fakty.tvn24.pl

Świetnym przykładem programu polskiej telewizji, którą można oglądać przez internet za darmo jest audycja Fakty w TVN24. Program dostępny jest przez internet za granicą Polski. Wystarczy mieć dostęp do komputera, wpisać w przeglądarce adres fakty.tvn24.pl i oglądać cały blok serwisu informacyjnego.

Na stronach internetowych polskich telewizji znajdują się również płatne kategorie programów.
Jest to tak zwana oferta Telewizja na żądanie (VOD – Video on Demand). Aby mieć do nich dostęp nalezy wykupić abonamet, który jednak nie jest dostępny dla widzów telewizji polskiej za granicą.

Oglądaj telewizję TVN 24 przez internet
Servis VOD oferuje polska telewizja TVN24 pod nazwą TVN24GO | źródło: https://tvn24.pl/

Według rankingu z 2020 roku obejumującego najlepsze stacje telwizyjne nadające w Polsce przez internet – wszystkie z nich udostępniają na swoich oficialnych stronach internetowych możliwość oglądania polskiej telewizji przez internet za granicą,

Polska Telewizja przez internet (ranking 2021) według popularności

  • Telewizja Polska (TVP1)
  • TVN 24
  • Polsat
  • Telewizja Polska Program 2 (TVP2)
  • TVN
  • Telewizja Plus
  • Telewizja Polska Info (TVP Info)

Aby oglądać powyższe stacje telewizji polskich przez internet należy mieć “zarejestrowany” komputer na terenie Polski. W innym przypadku system rozpoznawania lokalizacji, który znajduje się w każdym komputerze nie pozwoli na dostęp do darmowych kanałów polskiej telewizji dla osób przebywających poza granicą Polski.

Co to oznacza? W najprostszy sposób można to wytłumaczyć, że aby oglądać polską telewizję przez internet trzeba znajdować się na terytorium Polski.

Polska Telewizja przez internet dla osób mieszkających za granicą.

Blokada polskiej telewizji za granicą
Przebywanie poza granicą Polski to najczęściej blokada możliwości oglądania polskich programów przez internet.

Jak rozwiązać problem oglądania polskiej telewizji przez internet za granicą Polski?

Odpowiedźi na to pytanie są dwie. Należy jednak pamiętać o tym, że rozwiązanie problemu zależy od Waszej lokalizacji poza granicami Polski. Każdy kraj z którego chcecie oglądać polską telewizję przez internet będze miał swoje ograniczenia oraz swoje wymagania.

Polska Telewizja przez internet – darmowe programy polskich stacji telewizji

Tak. Można oglądać polską telewizję przez internet za darmo – jednak instnieją spore ograniczenia. Na stronach interntowych polskich stacji telewizyjnych udostepniany jest darmowy, ograniczony czasowo przekaz. Przykładem tego jest strona Telewizji Polskiej TVP (program 1, program 2) lub platformy TVN czy Polsat na których można za darmo oglądać  wybrane fragmenty z ramówki.

Telewizja Polska przez internet - oferta i programy
Polska Telewizja przez Internet | źródło: www.tvp.pl

Dla wielu osób jest to wystarczająca dawna polskiej telewizji. Jedak zdecydowana większość szuka ofert (które są płatne) ale dają możliwość oglądania bez ograniczenia polskich programów.

Polska Telewizja online w pakietach lokalnych telewizji.

Mieszkając poza granicą Polski masz zapewne dostęp do lokalnych sieci kablowych lub firm oferujących usługi przekazu telewizji drogą satelitarną.
Zapoznaj się z ofertą na stronach internetowych danej firmy i sprawdź czy oferują oni pakiety (tych najbardziej popularnych kanałów Polskiej Telewizji). Jeśli znajdziesz takie oferty, zdecydowana większość dostawców telewizji oferuje również możliwość oglądania Polskiej Telewizji przez internet. Nie musisz więc instalować zestawu satelitarnego. Wystarczy wykupić abonament i oglądać kanały telwizji polskich przez komputer.

Polska Telewizja bezpośrednio przez internet.

Ogladaj polską telewizją przez internet

Możliwość oglądania polskiej telewizji bezpośrendio przez przeglądarkę internetową wymaga odrobinę wiedzy technicznej. Na szczęście technologia jaką obecnie dysponujemy znacznie ułatwia dostęp do polskich programów telewizyjnych online z poziomu przeglądarki.

Jedynym wymaganiem jest instalacja oprogramowania zmieniającego ustawienia lokalizacji naszego komputera.
W języku technicznym taka usługa nazywa się to VPN. Zostanie ona szczegółowo opisana w dziale: Polska Telewizja przez internet – usługa VPN